Селта и Аспас се развихриха

Отборът на Селта спечели убедително с 4:0 срещу гостуващия Ейбар в среща от десетия кръг на испанското първенство. Яго Аспас на практика реши спора преди почивката с попадения в петата и 36-ата минута. Браис Мендес (56) и отново Аспас (82) зарадваха феновете на “Балаидос”.
В петата испанският национал Аспас матира Асиер Риесго с висок удар под гредата от 17 метра. В 15-ата Серхи Енрик изпусна от три метра след ниско центриране на Рубен Пеня на първа греда. В 25-ата Папе Диоп беше близо до попадение след изпълнение с глава. В 36-ата Аспас вдигна феновете на крака след страхотно прехвърлящо изпълнение. Нападателят прати топката в далечния горен ъгъл, а неориентираният вратар не успя да се справи удара от около 23 метра - 2:0.
Гостите от “Ипуруа” направиха още два пропуски преди да получат трети гол при третото по-сериозно положение пред вратата си. При страхотна контра Уго Майо подаде към Браис Мендес и той порази мрежата. В 82-ата Аспас оформи хеттрик след грешка на Анаиц Арбийя.