Спортинг Хихон с уверена крачка към 1/8-финалите за Ла Копа

Отборът на Спортинг Хихон спечели с 2:0 срещу гостуващия Ейбар в първа среща от 1/16-финалите за Купата на краля. Урош Джорджевич (54) и Нефтели (86) вкараха за тима от Астурия. Реваншът е в началото на декември.
Гостите от “Ипуруа” заложиха на висока преса в първите минути и затрудниха своя съперник. Постепенно хихонци изместиха линиите си по-напред и започнаха да атакуват по-често. В 38-ата минута Джорджевич стреля акробатично при най-чистото положение за първото полувреме.

В 54-ата домакините откриха резултата. Марк Кукурейя не изчисти добре, сърбинът Джорджевич овладя топката в наказателното поле, остана на крака и отбеляза с удар от десет метра, насочвайки в десния ъгъл на вратаря - 1:0. Спортинг продължи да играе по-силно и да търси нов гол. В 86-ата Нефтели го реализира с насочване от 11 метра след добра колективна акция.