Монтана се измъкна в последната минута в Радомир, Локо (София) удари Пирин - кръгът във Втора лига

Маратонът за първото място във Втора професионална лига продължава и този уикенд. Първият мач от програмата за XII кръг приключи шокиращо за един от кандидатите за промоция в елита - ЦСКА 1948. Футболистите на Петко Петков загубиха с 1:2 домакинството си на Поморие и позволиха на тима на Радослав Боянов да се изравни с тях по точки.

В момента двата отбора имат по 20 точки в актива си, толкова, колкото има и друг фаворит за Първа лига - Арда (Кърджали). Миналогодишният шампион в Югоизточната Трета лига приема тази неделя лидера Царско село в безспорното дерби на кръга.

78 ЦСКА 1948 - Поморие

Вторият Монтана бе на път регистрира първата си загуба в шампионата, след като губеше от Струмска слава в Радомир с 1:2, но в последната минута стигна до равенството. Локомотив (София) излезе от опасната зона с успех с 2:0 над Пирин в Благоевград.

В неделя по обяд пък първенецът в групата и третият в таблицата - Арда (Кърджали), се изправят един срещу друг в здраво дерби на “Арена Арда” в Кърджали. В случай че “царете” загубят сблъсъка, то битката за първото място ще се завърже още повече.