Ман Сити отнесе Бърнли при завръщането на Де Бройне (видео)

Манчестър Сити постигна убедителна победа с 5:0 срещу Бърнли и се върна на върха на класирането във Висшата лига. Отборът на Пеп Гуардиола имаше тотално превъзходство след първите няколко минути и можеше да спечели и с по-голям резултат. Завръщането на Джо Харт на “Етихад” не бе особено приятно за него, въпреки че той имаше добри изяви и бе една от причините домакините да водят само с един гол на почивката, който бе дело на Серхио Агуеро.

“Гражданите” се развихриха през второто полувреме, когато Бернардо Силва, Фернандиньо, Марез и Сане се разписаха. В 58-ата минута на терена се завърна Кевин Де Бройне. Белгиецът се контузи в началото на сезона, но показа, че е напълно възстановен и Гуардиола ще може да разчита на него за следващите двубои.

Бърнли започна с идея да се надиграва с Манчестър Сити и стигна до първото по-сериозно положение в мача. В петата минута Сам Воукс стреля с глава от добра позиция, но над вратата. Отговорът на домакините бе великолепно подаване на Сане, който намери Агуеро, но аржентинецът стреля неточно с глава. Великолепно спасяване на Джо Харт спря Агуеро в 15-ата минута. Тогава вратарят отрази негов удар от близко разстояние.

Отборът на Гуардиола поведе малко по-късно. Давид Силва и Сане комбинираха в наказателното поле, а испанецът намери Агуеро, който прати топката в мрежата. “Гражданите” имаха предимство и в началото, но след гола почти не даваха топката на съперника. След половин час игра те пропуснаха да удвоят аванса си. Агуеро бе оставен да напредне, но Бен Мий успя да го блокира. Топката стигна до Давид Силва, който бе близо до това да прехвърли Харт, но кълбото мина над вратата.

Риад Марез развинти Чарли Тейлър в 35-ата минута. Алжирецът го остави на земята, но стреля от малък ъгъл и не затрудни вратаря. При последвалата контраатака на Бърнли гостите можеха да изравнят. Хендрик намери Корк, той стреля, но Джон Стоунс блокира изстрела. В самия край на полувремето Сити пропусна великолепен шанс за втори гол. Удар на Давид Силва с глава бе последван от страхотно спасяване на Джо Харт, а при добавката Агуеро не успя да уцели опразнената врата, но изстрелът бе от малък ъгъл.

След почивката превъзходството на Манчестър Сити стана по-голямо и головете във вратата на гостите започнаха да падат. Бернардо Силва направи 2:0 след странна ситуация в наказателното поле на Бърнли. Льорой Сане падна на тревата и докато “гражданите” искаха дузпа, всички играчи насочиха поглед към съдията, като спряха да играят. Реферът не отсъди нищо, а Давид Силва догони топката преди тя да излезе в аут, като останаха съмнения дали тя не напусна изцяло игрището, и я върна към Бернардо Силва, който я заби в мрежата.

Секунди по-късно защитата на Бърнли не се справи добре с ъглов удар. Топката бе отклонена, но отиде на крака на Фернандиньо, а бразилецът с красив удар я парти в горния ляв ъгъл на вратата. Малко след третото попадение Гуардиола пусна в игра Кевин Де Бройне. Белгиецът се завърна на терена за първи път от август, когато получи контузия на тренировка.

Осигурили си трите точки, играчите на Сити играеха спокойно и без напрежение до края, като създадоха още някои положения. Агуеро пропусна да се разпише за втори път в мача, а веднага след това бе заменен от Габриел Жезус. Бразилецът също имаше своя шанс, но Харт се справи със ситуацията.

Все пак домакините стигнаха и до още едно попадение седем минути преди края на редовното време. Тогава след прекрасна комбинация топката стигна до Сане в наказателното поле. Германецът се опита да изненада защитата с пас назад, но изненада и съотборниците си. Топката обаче бе върната в нападението на Сити и Марез с великолепен удар я прати в горния десен ъгъл на Харт. В самия край и Сане се разписа, след като засече центриране на Менди.

МАН СИТИ - БЪРНЛИ 5:0
1:0 - Агуеро (17)
2:0 - Бернардо Силва (54)
3:0 - Фернандиньо (56)
4:0 - Марез (84)
5:0 - Сане (90)