Страхотен вратар изведе Израел начело в групата

Отборът на Израел извоюва много ценна домакинска победа с 2:0 над Албания в среща от Група 1 на Лига “С” на Лигата на нациите, с което излезе на първо място с 6 точки от три мача. Втори е Шотландия с 3 точки от два двубоя, а албанците са трети, също с 3 точки, но от три сблъсъка.

Израелците трябва да благодарят на вратаря си Ариел Харуш, който беше блестящ. Той направи асистенция за първия гол на Томер Хемед в 8-ата минута, а освен това спаси редица положения, в това число и две много опасни след удари с глава на Беким Балай.

Устремът на гостите да стигнат до изравняване беше прекъснат от щастливо попадение на Ди Саба седем минути преди края. Саба, който наскоро беше близо до трансфер в Лудогорец, се беше появил на мястото на Хемед и реализира след рикошет.

Развръзката на борбата в групата ще бъде след месец с мачовете Албания - Шотландия и Шотландия - Израел.
Израел - Албания 2:0