Израел обърна Шотландия с помощта на червен картон и автогол (видео)

Израел успя да победи Шотландия с 2:1 в сблъсъка между двата тима от Лига “С”, група 1 на Лигата на нациите. воденият от Андреас Херцог тим записа първи три точки в актива си, след като направи обрат в мача. За това помогна и фактът, че гостите играха с човек по-малко от 61-ата минута, когато Джон Сутар бе изгонен от игра.

Шотландия взе преднина в мача в 25-ата минута, когато Стивън Нейсмит напредна на скорост в пеналта и бе съборен за дузпа, която Чарли Мългрю реализира за 0:1.

В 52-ата минута обаче Израел се върна в мача. Опит за удар на Туата не се получи, но пък топката стигна до Перетц, който я прати във вратата за 1:1.

В 61-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Джон Сутар бе изгонен за удар с ръка в лицето на Дабур.

Домакините се възползваха от численото си предимство и успяха да стигнат до победата, макар и по малко куриозен начин. В 75-ата минута топката бе изпратена по земя в наказателното поле, където Киърън Тиърни действа неразчетено и я прати в собствената си врата за крайното 2:1.

Така ситуацията в групата става доста заплетена, като всеки от отборите има по 3 точки в актива си и следващите мачове се очертава да бъдат на живот и смърт.