Белгия продължава без грешка (видео)

Отборът на Белгия победи у дома Швейцария с 2:1 в среща от Лига А, група 2 на новия турнир на УЕФА Лига на нациите. И двата гола за домакините вкара нападателят на Манчестър Юнайтед Ромелу Лукаку (58 и 84), а попадението за гостите заби Марио Гавранчич (76).

Така Белгия, бронзов медалист от Мондиал 2018, записа втори успех и има шест точки, докато Швейцарците са с 3. Последен в групата е отборът на Исландия без точков актив.

Срещата предложи интересен футбол с множество положения за гол, като домакините имаха превъзходство през по-голямата част от мача и заслужено се поздравиха с успеха. Зрителите на стадион "Крал Бодуен" в Брюксел трябваше обаче да чакат близо час преди да падне първото попадение, като преди това станаха свидетели на множество пропуски.
Все пак логичното се случи в 58-ата минута, когато Томас Мюние асистира на Ромео Лукаку и той опъна мрежата на Швейцария за 1:0 след неубедителна намеса на стража на гостите Ян Зомер.

Третите в света продължиха да доминират, но направиха няколко пропуска, които бяха наказани от гостите. В 76-ата минута Нико Елведи намери Марио Гавранчич и той направи 1:1. До края футболистите на Белгия натиснаха и заслужено стигнахо до победата след нов гол на Лукаку, който беше негов 45-и с националната фланелка.

Белгия - Швейцария 2:1

1:0 Ромелу Лукаку (58)
1:1 Марио Гавранович (76)
2:1 Ромелу Лукаку (84)