Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Тотнъм с трудна победа срещу 10 от Кардиф

Тотнъм спечели с 1:0 домакинството си на Кардиф и записа трета поредна победа в първенството. Единственото попадение в срещата бе дело на Ерик Дайър в осмата минута. Гостите останаха с човек по-малко в 58-ата минута, когато Джо Рол бе изгонен.

Лондончани временно се изкачиха на трето място в класирането и то само на точка зад лидерите Манчестър Сити и Ливърпул, които се изправят един срещу друг утре. Кардиф остана с две точки от началото на сезона, като вече е на последното място в класирането.

Тотнъм поведе още в осмата минута. След центриране Санчес игра с глава. Бранителят бе оставен непокрит, но не успя да уцели добре топката. Тя обаче попадна на крака на Ерик Дайър и за него не бе проблем да я прати в мрежата. Кардиф се опитва да играе открито, но така предоставя повече възможности на съперника да демонстрира качествата си в нападение. В 17-ата минута Давинсон Санчес отново бе в наказателното поле на гостите, успя да се обърне и да стреля, но ударът бе блокиран.

Тимът на Нийл Уорнък можеше да изравни в средата на първата част. Двама бранители на лондончани оставиха Джош Мърфи да стигне до топката, а Юго Лорис направи поредното си неразумно излизане напред. Мърфи прати топката над вратаря, но Алдервайрелд се намеси блестящо и изби топката от голлинията преди Хойлет да успее да стигне до нея.

Тази ситуацията бе началото на добър период за гостите, които не бяха сериозно притиснати от “шпорите” под дъжда в Лондон. Кардиф имаше възможност да организира атаки и да стига до вратата на Лорис. Френският вратар се намеси решително малко преди края на първото полувреме. Той излезе отлично и изби топката преди Мърфи да стигне до нея.

В последните минути на първата част Лукас Моура на два пъти се размина с попадение. Първо отлично центриране на Трипиър го намери, но ударът му с глава бе неточен. По-късно Сон проби великолепно отляво и сложи топката на крака на бразилеца, който стреля покрай гредата.

Тотнъм имаше по-голямо предимство през втората част и можеше да удвои аванса си секунди след почивката. Удар на Хари Кейн с глава бе отразен от Етеридж, а след добавката на Моура се наложи Шон Морисън да избива от голлинията. Кейн нямаше ден, като при следващата добра ситуация стреля покрай лявата греда.

Кардиф остана с 10 човека в 58-ата минута, когато Джо Ролс бе изгонен. Лукас Моура го преодоля и се откъсваше, но беше по-близо до централната линия, отколкото до вратата. Въпреки това Ролс го спъна грубо и получи червен картон. Имаше съмнения дали картонът трябва да е червен, защото ситуацията не бе при голова опасност, но под натиска на играчите на Тотнъм и публиката Майк Дийн изгони Ролс.

Въпреки че останаха с човек по-малко, гостите можеха да изравнят в 66-ата минута. След центриране от фаул Шон Морисън стреля с глава, Лорис успя да отклони топката и тя се отби в гредата. Това беше най-добрата възможност за Кардиф. Тотнъм доминираше до края на двубоя, но не успя да стигне до нов гол. Играта се накъса, а положенията бяха рядкост. Малко преди края Дани Роуз се контузи и бе сменен.

ТОТНЪМ - КАРДИФ 1:0
1:0 - Дайър (8)