Два гола на бивш играч на ЦСКА не бяха достатъчни на Шахтьор (видео)

Бившата звезда на ЦСКА Жуниор Мораеш се разписа на два пъти за Шахтьор, но неговият тим допусна частичен обрат и гостуването му на Лион завърши 2:2. Двубоят бе от група F на Шампионската лига. След равенството французите са водачи с четири точки, а за украинците това бе второ поредно равенство.

Шахтьор доминираше в голяма част от срещата, която се играе пред празни трибуни поради наказанието на Лион за проблеми с феновете през миналия сезон в Лига Европа. Мораеш откри резултата малко преди почивката и удвои аванса на гостите в началото на втората част. В 63-ата минута на терена се появи Мемфис Депай. Бившият играч на Манчестър Юнайтед вдъхнови домакините и те успяха да стигнат до равенството с голове на Дембеле и Дюбоа.

ЛИОН - ШАХТЬОР 2:2
0:1 - Жуниор Мораеш (44)
0:2 - Жуниор Мораеш (55)
1:2 - Дембеле (70)
2:2 - Дюбоа (72)