Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Бърнли отлепи от дъното след първа победа

Бърнли се откъсна от дъното на класирането, след като записа първа победа от началото на сезона в първенството и то по убедителен начин. Тимът на Шон Дайч спечели с 4:0 Борнемут на “Търф Мор”.

Домакините водеха с 2:0 на почивката след да бързи гола в края на полувремето, дело на Видра и Ленън. Борнемут имаше леко предимство преди съперникът им да открие резултата. Гостите дори удариха греда, след като удар на Аке бе отклонен, мина над Джо Харт, но се отби в горната греда.

Отборът на Еди Хауи доминираше през втората част, но влезлият като резерва Ашли Барнс сложи край на интригата с трети гол. Малко преди това Гудмундсон удари греда. Барнс отбеляза второто си попадение малко преди края.

Първата победа на Бърнли в последните му 10 мача във Висшата лига го изкачи на 16-то място, докато Борнемут е шести.

БЪРНЛИ - БОРНЕМУТ 4:0
1:0 - Видра (39)