Гладбах за малко да застигне Байерн (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) пропусна шанса да се изравни с Байерн (Мюнхен), след като на два пъти повеждаше при гостуването си на Волфсбург, но все допускаше изравняване. Така срещата на “Фолксваген Арена” от 6-ия кръг завърши 2:2. “Жребчетата” остават на 2 точки от върха (преди останалите мачове от кръга), а “вълците” са седми с 9 точки.

Неспиращият да бележи Аласан Плеа вкара за Борусия още в 7-ата минута с красиво изпълнение, но само пет по-късно Ренато Щефен изравни след неубедителна намеса на вратаря Ян Зомер.

Гладбах стартира по-силно и втората част, като в 48-ата минута Патрик Херман навърза няколко играчи и подаде към Торган Азар, който заби за 2:1. Но и този път отговорът на Волфсбург не закъсня и в 59-ата Ваут Вегхорст се разписа за 2:2, което се оказа и крайният резултат.

След седмица за Борусия идва голям тест - визита на Байерн в Мюнхен, докато “вълците” гостуват на Вердер (Бремен).