Шалке 04 също вече е на Стената на срама

Трета поредна загуба остави участника в Шампионската лига Шалке 04 без нито точка през новия сезон в Бундеслигата и го нареди на Стената на срама редом до Байер (Леверкузен). Този път “кралскосините” се оказаха по-слаби от Борусия (Мьонхенгладбах) и отстъпиха с 1:2 като гости.
Футболистите от Гелзенкирхен стигнаха до доста шансове за отбелязване, но насреща си имаха Ян Зомер. Швейцарският страж се предаде само веднъж и то в добавеното време, когато Брийл Емболо отбеляза оказалото се почетно попадение на “04”.

Преди това тимът на Гладбах си беше свършил работата след голове на Матиас Гинтер още в 3-ата минута и на Патрик Херман в 76-ата. Две минути преди второто попадение на “жребчетата” най-добрият на терена Йонас Хофман стреля в гредата.

Вратарят на Шалке Ралф Феерман също се отличи с добри намеси, но не всички от колегите му бяха на това ниво. Левият халф-бек Хамза Мендил стартира неубедително и беше заменен още в 25-ата минута, за да не получи втори жълт картон.

Идната седмица за отбора на Доменико Тедеско ще е тежка, защото във вторник на “Фелтинс Арена” идва Порто, а в събота ще гостува шампионът Байерн (Мюнхен).

В същото време Борусия продължава да бъде без поражение и има 7 точки. След седмица тимът ще гостува на Херта (Берлин).