Тотнъм пак имаше колебания, но все пак прекрати негативната серия и се доближи до топ 4

Тотнъм сложи край на негативната си серия от три поредни загуби във всички турнири, след като победи с 2:1 Брайтън като гост. Хари Кейн (42') даде преднина на гостите от дузпа, а Ерик Ламела (76') успокои лондончани, които преди втория гол имаха доста труден период. В добавеното време Антони Нокер вкара почетното попадение за "чайките". С този успех "шпорите" изпревариха Манчестър Юнайтед и излязоха на пето място във временното класиране.

"Чайките" започнаха в същата формация, както и при равенството със Саутхамптън в понеделник. Пауло Газанига стартира изненадващо на вратата на Тотнъм, Мишел Ворм бе на скамейката, а Юго Лорис все още е контузен. Деле Али е възстановен от своята трамва, но в началото бе сред резервите и се появи в игра едва за последния 1/4 час. Киърън Трипиър, Тоби Алдервейрелд и Дани Роуз се завърнаха, след като пропуснаха двубоя с Интер през седмицата. Лукас Моура също бе титуляр.

Още в десета минута гостите можеха да поведат. Трипиър центрира от корнер, а Алдервейрелд засече с глава на близката греда, но Матю Райън показа изключителен рефлекс и спаси. Вертонген опита добавка, но не се получи.

Тотнъм продължи да владее много повече топката, но така и не стигаше до други положения.

В 40-ата минута Киърън Трипиър изпълни пряк свободен удар. Топката срещна ръката на Глен Мъри, който бе част от стената на "чайките". Главният рефер Крис Кеванаг посочи бялата точка, а Хари Кейн изпълни безкомпромисно дузпата в 42-рата минута, давайки преднина на гостите.

С това попадение нападателят се изравни с Джърмейн Дефоу на петото място в класацията на вечните реализатори на "шпорите". Двамата имат по 143 гола за лондончани.
В 54-тата минута Дайър, Моура и Ериксен разиграха добре. Датчанинът стреля отляво, но ударът му премина на метър встрани.
Десетина минути след това удар на Марч от далечна дистанция рикошира в крака на Сон и премина на сантиметри над напречната греда. След корнера, който последва, Дъфи прати топката във вратата на Газанига, но попадението правилно бе отменено заради засада.
Тотнъм започна да се огъва под натиска на домакините, а две минути след това Нокер пропусна най-добрата възможност за Брайтън до момента, след като получи от Мъри в наказателното поле, но се забави, финтира Алдервейрелд и стреля слабо право в ръцете на Газанига. А ситуацията бе повече от обещаваща, тъй като двамата играчи на "чайките" се оказаха срещу точно толкова противникови футболисти.
В 76-ата минута Ерик Ламела, който замени Сон четири минути преди това, успокои гостите с втори гол. Аржентинецът изнесе на скорост през центъра, след което пусна към Моура, който продължи за Роуз. Левият бек центрира по земя към наказателното поле, където вече се бе пласирал Ламела и засече от движение с левия крак, пращайки топката в ъгъла.

Две минути след това в игра се появи Деле Али, който замени Моура.
В добавеното време Хари Кейн пропусна добра възможност за нов гол, а секунди след това Антони Нокер намали резултата, след като получи от Дъфи, финтира Роуз и стреля силно в далечния ъгъл, оформяйки крайния резултат.
Тотнъм вече има 12 точки - една по-малко от Уотфорд, който заема четвъртото място във временното класиране. Брайтън е на 14-а позиция с актив от пет точки.