Бешикташ се разправи с норвежци за едно полувреме (видео)

Бешикташ записа убедителен успех с 3:1 над Сарпсборг в първия си двубой от група “I” на Лига Европа. Турският гранд се разправи със своя съперник в рамките на едно полувреме, като и трите попадения във вратата на гостите паднаха през втората част. Норвежците пък отбелязаха почетния си гол в самия край на мача.

Райън Бабел откри резултата в мача в 51-ата минута. Холандецът финтира защитник и нахлу на скорост в наказателното поле, след което от малък ъгъл копна топката над вратаря и я оплете в мрежата за 1:0.

Вторият гол падна в 69-ата минута, а негов автор бе Роко, който бе точен с галва след центриране от фаул на Адем Ляич.

В 83-ата минута домакините вкараха и трето попадение. Те организираха бърза контраатака, Йозякуп изведе Джърмейн Ленс на стрелкова позиция и той с прецизен удар бе точен за 3:0.

В добавеното време Сарпсборг направи загубата си почетна, като Захариасен се разписа с глава след корнер.

Така Бешиктеш започна убедително участието си в групата и взе първи три точки. Следващият двубой на турците е с Малмьо в Швеция. За Сарпсборг пък предстои домакинство на Генк.