Атлетико бързо преодоля лошото начало срещу Монако (видео + галерия)

Атлетико Мадрид обърна с 2:1 като гост Монако в първия мач помежду им от група “А” на Шампионската лига. Всички попадения паднаха още до почивката. Самюел Грандсир даде аванс на домакините в 18-ата минута, но в 32-ата Диего Коща изравни след пас на Антоан Гризман, а в самия край на полувремето Хосе Хименес с глава донесе успеха на тима на Диего Симеоне. Аржентинецът изгледа двубоя от трибуните на “Луи II”, защото още изтърпява наказание от миналия сезон.

За Атлетико беше изключително важно да стартира с победа в турнира, след като от началото на сезона в Примера взе само 5 от възможни 12 точки. Освен това, “дюшекчиите” имаха обеца на ухото от миналогодишната си кампания в Шампионската луга, когато отпаднаха още в груповата фаза.

Симеоне не изненада с избора на стартов състав. Диего Годин, Хосе Хименес, Люка Ернандес и Хуанфран бяха бранителите пред Ян Облак, Анхел Корея, Саул, Коке и Родри действаха в средата на терена, а атаката водеха Антоан Гризман и Диего Коща. На пейката останаха най-скъпата в историята на клуба - Тома Льомар, който през лятото дойде именно от Монако, и друго ново попълнение - Желсон Мартинш.

Наставникът на “монегаските” Леонардо Жардим заложи на схемата 4-3-3, като в предни позиции разчиташе на Насер Шадли, Самюел Грандсир и бившата звезда на Атлети Радамел Фалкао, а в средата на терена започна триото Жеан Ахолу, Кевин Н’Дорам и Юри Тилеманс.

11 Монако - Атлетико Мадрид

След само 6 минути игра Гризман пусна хитър извеждащ пас към Диего Коща, но неговият удар по дигонала прати топката в аут. Мадричани се настаниха в противниковата половина и с многоходи комбинации търсеха свободни пространства в защитата на Монако. Фалкао оставаше изолиран от играта и се стремеше да се връща в средата на терена, за да помага на халфовете. Колумбиецът получи ранен жълт картон, след като при едно единоборство във въздуха удари Саул. Малко по-късно, при идентична ситуация, Фалкао си помогна с ръка и срещу Хименес, но му се размина.

Постепенно Монако изнесе действията по-далеч от вратата си и Н’Дорам опита хубав изстрел от далечна дистанция, който мина доста близо до гредата. В 18-ата минута поредица от грешки в отбраната на Атлетико позволиха на Грандсир да се добере до топката и да отбележи първия си гол с екипа на клуба от Кяжеството. не след дълго и Ахолу стреля опасно, но Облак спаси.

В 30-ата минута имаше сериозно разбъркване пред вратата на домакините, но Джибрил Сидибе изчисти. В 32-ата нов перфектен пас на Гризман стигна до Диего Коща и този път бразилецът с испански паспорт не сбърка - 1:1. Голът беше първи за нападателя през сезона.

В края на полувремето Атлетико притисна французите и голът беше въпрос на време. Той падна в добавеното време, когато Хименес засече с глава центриране от корнер, а Диего Беналио не можа да стори достатъчно, за да предотврати попадението.

След почивката испанците намалиха темпото, което беше напълно очаквано. Хората на Симеоне разиграваха спокойно и дебнеха момента да решат всичко с трети гол. Монако обаче нямаше полза от подобно развитие на двубоя и се стремеше да изостри събитията пред вратата на Облак. Жардим пусна младока Жорди Мбула на мястото на Шадли, но той бе твърде притеснен, за да помогне с нещо в офанзивен план.

“Монегаските” спечелиха няколко корнера, но нито един от тях не доведе до голова опасност. Фалкао напомни за себе си с опит за прехвърлящ удар, но прати топката в аут.

С напредването на времето домакините се изчерпаха откъм идеи. Те рядко атакуваха, а когато го правеха, бързо бяха парирани от футболистите на Атлетико. В 79-ата минута Джибрил Сидибе опита далечен удар, минал високо над гредата.

Включването на Льомар се оказа добър ход и помогна на Атлетико да не изпусне контрола в средата на терена. “Дюшекчиите” не допуснаха грешки в края и заслужено си тръгнаха с трите точки, които потвърдиха статута им на фаворит в групата.

МОНАКО - АТЛЕТИКО МАДРИД 1:2 (1:2)