Лампард се призна за виновен и се размина само с глоба

Мениджърът на Дарби Каунти Франк Лампард се призна за виновен по обвинението в непристойно поведение, което вчера Футболната асоциация на Англия му повдигна официално. Вследствие на това легендарният бивш халф на Челси ще бъде глобен с 2 000 паунда, но ще може да води отбора си от скамейката в днешния двубой срещу Блекбърн от осмия кръг на Чемпиъншип.

Лампард бе изгонен в 77-ата минута на двубоя с Родъръм, който "овните" загубиха с 0:1 и прекъснаха серията си от три поредни победи. Преди това, в 58-ата минута, и Том Лоурънс от състава на Дарби получи червен картoн. Пет минути след това Родъръм поведе след гол от дузпа на Райън Манинг.

Лампард е напуснал техническата зона, за да протестира срещу тези решения. Именно заради това му бе повдигнато и въпросното обвинение.

Според новото правило, въведено за началото на новия сезон, реферите могат да показват на мениджърите жълти и червени картони в зависимост от степента на тяхното провинение.