Гол №500 в кариерата на Златан е просто извънземен (видео)

Суперзвездата на Мейджър Лийг Сокър Златан Ибрахимович по изключително впечатляващ начин отбеляза своя гол номер 500 в бляскавата кариера. Шведският таран се разписа с марково акробатично воле с високо вдигнат крак, за да порази мрежата на шампиона Торонто.

Лос Анджелис Галакси загуби с 3:5 вълнуващия двубой в МЛС, но мачът премина под светлината на изумителното изпълнение на Ибрахимович. Бившият ас на редица европейски колоси вече има 17 попадения в американския шампионат и изостава само от Джаксън Мартинес, който има 28 гола за Атланта Юнайтед.

Самият двубой се разви вихрено за домакините от Торонто през първото полувреме, след като те поведоха с 3:0 с голове на Васкес в 5-ата, Алтидор в 18-ата и Джовинко в 36-ата. Магията на Ибрахимович дойде в 43-ата минута за 3:1, а Камара в 54-ата и Флечър в 58-ата се разписаха, за да направят зрелищно 3:3 още преди да е изминал и час игра. В 75-ата минута обаче Осорио отново изведе Торонто напред, а в 94-ата Чапман бе точен за крайното 5:3.

С 30 точки Торонто е девети в Източната конференция и изостава с 9 от шестия Монреал Импакт, който заема последната позиция, даваща право на участие в осминафиналите на плейофите. Ибра и компания са осми на Запад с 38 пункта и изостават с 6 от шестия Портланд Тимбърс.