Кипър също се справи със Словения

След като българският национален отбор победи Словения с 2:1 като гост, това направи и Кипър, но като домакин. Островната държава също спечели с 2:1, а следващият двубой на тима е гостуване в София на 13 октомври.

Всичко голове в срещата паднаха след почивката. Словенците откриха резултата чрез Берич в 54-ата минута, но Сотиру изравни в средата на втората част. Минута преди края Стоянович си отбеляза автогол с глава и с голяма доза късмет Кипър стигна до победата.

България е лидер в група 3 на дивизия "C" с шест точки, Норвегия и Кипър имат по три, а словенците са без точка.

В двубой от група 4 на дивизия "D" Лихтенщайн постигна успех с 2:0 в домакинството на Гибралтар. В тази група Македония е с пълен актив от шест точки.