Звездите се завърнаха за Дания и показаха на какво са способни

Професионалните футболисти на Дания излязоха на терена за националния отбор след седмица на спорове. Скандинавците спечелиха с 2:0 домакинството си на Уелс в първия си мач от Лигата на Нациите. Срещата бе от група 4 на дивизия "В". Кристиан Ериксен се превърна в героя на вечерта, след като отбеляза и двете попадения в мача. Той откри резултата в 32-ата минута, а след почивката се разписа от дузпа.

Играчите на Дания бяха в спор с местната федерация относно използването на комерсиалните им права. Това стана причина в сряда за контрола със Словакия да играят аматьори. Двете страни обаче се разбраха и професионалистите бяха налице за днешния двубой.

След отличното начало за Райън Гигс и победата с 4:1 над Северна Ирландия Уелс имаше надежди за гостуването си в Дания. Гарет Бейл изведе тима за първи път като капитан. Домакините обаче започнаха силно и имаха предимство в началните минути. Конър Робъртс можеше да ги изненада в 17-ата минута, но не успя да се възползва и Шмайхел стигна до топката. Вратарят на Лестър бе титуляр, въпреки че получи травма по време на загрявката. Удар на Бейл мина малко встрани от вратата.

Дания също имаше своите положения и след половин час игра поведе. Отлична атака, започната от Шьоне и минала през Далсгаард, завърши с подаване към непокрития Ериксен в наказателното поле. Халфът на Тотнъм с техничен удар прати топката в мрежата. Домакините бяха близо до втори гол малко след това, но Хенеси изби удара на Систо. Те имаха сериозно предимство в тези минути.

Малко след почивката гостите стигнаха до разбъркване в наказателното поле, но удари на Робъртс и Рамзи бяха блокирани. В 62-ата минута младият Ампаду, който впечали срещу Северна Ирландия, блокира удар на Фишер с ръка и съдията отсъди дузпа. Ериксен бе точен от бялата точка и направи резултата 2:0. Голмайсторът имаше възможност и да стигне до хеттрик, но стреля неточно. Датчаните пропуснаха още добри шансове за трети гол, докато съперникът им рядко стигаше до вратата на Шмайхел. Въпреки това Бейл и Рамзи пропуснаха да намалят.

ДАНИЯ - УЕЛС 2:0
1:0 Ериксен (32)
2:0 Ериксен (62-дузпа)