Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Бейл поведе младия тим на Уелс на старта на Гигс

Уелс разби Ирландия с 4:1 в първия официален мач на Райън Гигс като селекционер на тима. За легендата на Манчестър Юнайтед това бе и първи домакински двубой. Срещата бе от група 4 на зона B на новия турнира на УЕФА Лигата на Нациите.

Гигс заложи на млад и атакуваща схема и резултатът бе впечатляващ.17-годишният защитник на Челси Итън Ампаду дебютира за националния тим в официален мач и остави отлични впечатления с изявите си. Това бе първи успех на Уелс над ирландците от 1992 година.

Тимът на Гигс започна агресивно от самото начало и още в шестата минута поведе. Джо Алън изведе отлично Том Лоурънс  и той откри резултата. След фантастичен гол на Гарет Бейл домакините поведоха с 2:0 в 18-ата минута. Тимът на Уелс доминираше тотално и създаде още положения, като реализира още един гол преди почивката. Младият Ампаду спечели топката в средата на терена, напредна и намери прекрасно Рамзи, а халфът на Арсенал заби топката в близкия ъгъл на Рандолф.

През второто полувреме Уелс намали темпото, но това не му попречи да стигне до ново попадение. Конър Робъртс се възползва от подаване на Бейл и с много хубав удар направи резултата 4:0. Играчите на Гигс играеха с удоволствие и продължиха да създават положения. Ирландците обаче върнаха един гол, след като Рамзи прекали с владеенето на топката в собственото си наказателно поле.

В другия мач от зона "B" Украйна спечели драматично гостуването си на Чехия. Попадение на Зинченко в 93-ата минута донесе успеха на украинците с 2:1. След центриране на Циганков защитата на чехите пропусна топката, която стигна до играча на Манчестър Сити и той я прати в опразнената врата.

Поради проблем с осветлението на стадиона двубоят започна с 15 минути закъснение. Гостите стигнаха до гол и в края на първото полувреме, когато Коноплянка изравни за 1:1. Украйна успя се справи, въпреки че получи много ранен гол, дело на Шик.