Нов късен гол и Украйна е много напред (видео)

Втори успех с гол в заключителните минути осигури на тима на Украйна солидна преднина в Група 1 на Дивизия “В” в Лигата на нациите. Днес отборът на Андрий Шевченко надви Словакия с 1:0 с попадение на Андрий Ярмоленко от дискусионна дузпа в 80-ата минута, с което вече има 6 точки на своята сметка. Преди три дни украинците спечелиха и гостуването си на Чехия - с 2:1, като победното попадение дойде в добавеното време. Така отборът е с пълен актив, докато чехите и словаците, които са само с по един двубой засега, са без актив.

Срещата този следобед се игра в Лвов пред празни трибуни заради наказание на УЕФА. Украинците имаха игрово превъзходство, но то не им осигуряваше много чисти възможности. Времето напредваше, а опитите на домакините да пробият защитата на словаците не даваше резултат. Така в 78-ата минута Шева вкара 20-годишния Виктор Циганков на мястото на Йевген Коноплянка и само две минути по-късно младокът нахлу в наказателното поле, където падна след единоборство с Милан Шкриняр. Реферът посочи бялата точка, но гостите протестираха с твърдението, че нарушение не е имало.

В крайна сметка Ярмоленко реализира, макар вратарят за малко да отрази шута му.

До края играчите на Словакия имаха една добра възможност за изравняване, но Андрий Пятов отрази.

Борбата в групата продължава след месец със сблъсъците Словакия - Чехия (13 октомври) и Украйна - Чехия (16 октомври).