С новия си облик Испания приземи англичаните (видео)

Испания започна отлично под ръководството на Луис Енрике, като стигна до победа с 2:1 при гостуването си на Англия в мач от група 4 на дивизия "А" на Лигата на Нациите. Пред пълните трибуни на "Уембли" Рашфрод даде аванс на "трите лъва", но попаденията на Саул (13) и Родриго (32) донесоха пълен обрат.

За испанците това бе ново начало. Освен дебюта на Луис Енрике, тимът изигра първия си мач след отказването на Андрес Иниеста, Жерар Пике и Давид Силва и след слабото представяне на световното първенство. Новият селекционер бързо показа, че няма да разчита на така типичното за отбора през последните години дълго владеене и разиграване на топката в средата на терена. Ла Фурия игра далеч по-директно, но и доста ефективно.

Англия излезе пред феновете си за първи път след четвъртото място на световното първенство и ентусиазмът бе голям. Левият бранител на Манчестър Юнайтед Люк Шоу започна като титуляр, а колегата му от Ливърпул Джо Гомес бе центъра на защитата. Младият отбор на Гарет Саутгейт обаче бе приземен и се видя, че още не е сред най-големите на континента.

Преди двубоя Хари Кейн получи “Златната обувка“ за голмайстор на световното първенство. Тя му бе връчена от селекционера Гарет Саутгейт.

Англичаните започнаха с преса по целия терен домакинството на Ла Фурия. Същевременно те не поемат излишни рискове и изчакват моменти, в които могат да нанесат удар. Това се случи в 11-ата минута, когато блестяща бърза атака доведе до откриване на резултата. Кейн изведе Шоу отляво, той напредна и подаде на Рашфорд, който засече топката в мрежата. Голът беше четвърти за звездата на Манчестър Юнайтед от 25 мача с екипа на англичаните.

От първите минути под ръководството на Луис Енрике Испания показа, че няма да разчита на дълго владеене на топката, а на доста по-директен стил.

73 Англия - Испания

Ла Фурия бързо отговори на предизвикателството на съперника, като изравни две минути след първия гол в мача. Тиаго проби отдясно и намери Саул в наказателното поле, а играчът на Атлетико Мадрид не остави шансове на Пикфорд. Попадението беше негово първо с националната фланелка, а то дойде в 11-ия му мач за Испания.

В 32-ата минута Родриго беше изпуснат от защитата на домакините при центриране от фаул, след което деветката от няколко метра постигна обрат. Деветката на гостите вкара третия си гол за тима.

Само 120 секунди след това Де Хея с фантастичен рефлекс спаси иберийците. Той парира е една ръка удар с глава на Рашфорд от няколко метра. При следващата атака гостите пробваха нов удар към Пикфорд, който без проблем спаси.

В началото на второто полувреме Люк Шоу получи контузия, след като удари главата си в играч на съперника. Той престоя няколко минути на терена и притесни Гарет Саутгейт и гледащия от трибуните Жозе Моуриньо, който му даде втори шанс в Ман Юнайтед и това е една от основните причини сега да е в националния отбор. Шоу бе изнесен на носилка и заменен от Дани Роуз, а играта бе подновена след 7-минутно прекъсване. Според първоначалната информация контузията на Люк Шоу не е сериозна.

Малко след това Испания можеше да стигне до трети гол. Маркос Алонсо с великолепно центриране намери Тиаго, но след удара на играча на Байерн топката се удари във външната страна на мрежата.

Травмата на Шоу се отрази на атмосферата на "Уембли", а вероятно и на играта на домакините. Пикфорд трябваше да се намесва след удар на Алонсо, който бе отклонен от Иско.

С наближаване на последната част от двубоя се видя липсата на идеи в тима на Англия, докато съперникът им започна да задържа топката в по-дълги периоди. Домакините търсеха начин да изравнят, но нямаше кой да измисли как да стане това.

Все пак се стигна до възможност в 81-ата минута, но Рашфорд стреля директно в Де Хеа, след като се измъна от защитата на испанците. Малко по-късно отново вратарят на Манчестър Юнайтед отрази удар на съотборника си на "Олд Трафорд", но нападателят бе и в засада.
Съдията даде 9-минутно продължение заради прекъсването при контузията на Шоу. Малко преди края влезлият като резерва Дани Уелбек прати топката в мрежата, но попадението бе отменено за фаул срещу Де Хеа. Ситуацията стана сложна за вратаря, след като Серхио Рамос не успя да изчисти и прати топката високо и назад към вратата си. Де Хеа и Уелбек скочиха и след това англичанинът прати топката във вратата, но съдията прецени, че е извършил нарушение.

АНГЛИЯ - ИСПАНИЯ 1:2
1:0 - Рашфорд (11)
1:1 - Саул (13)
1:2 - Родриго (32)