Титаничната схватка между Германия и Франция не предложи очаквания спектакъл (видео)

Последните два световни шампиона Германия и Франция завършиха 0:0 в мач от група 1 на зона А на Лигата на нациите, игран на “Алианц Арена” в Мюнхен. Двата тима си поделиха периоди на надмощие, но в крайна сметка така и не отбелязаха попадение. Другият отбор в групата - Холандия, победи с 2:1 Перу в контролна среща.
Йоги Льов пуска в игра цели четирима централни защитници, като Антонио Рюдигер беше поставен на поста на левия бек, а Йошуа Кимих застана малко пред отбраната. Тимо Вернер поведе нападението, подкрепян от Томас Мюлер и Марко Ройс. Дидие Дешан подреди почти същия състав от финала в Москва, с изключение на вратарския пост, който беше поверен на Алфонс Ареола. Оливие Жиру застана на върха на нападението, а зад него се подредиха Килиан Мбапе и Антоан Гризман.
Срещата започна с контузия на Бенжамен Павар във втората минута. Десният защитник получи бутони в главата от крака на Рюдигер. В първите минути темпото беше спокойно и с премерени действия от двата състава. В 13-ата минута Тимо Вернер финтира Рюдигер и центрира ниско, но защитата на "сините" беше добре подредена и се справи. В 15-ата Блез Матюиди удар с лакът съперник, но съдията не видя положението и френският халф се размина с картона.
В 18-ата Тимо Вернер отправи първия малко по-опасен удар. Той фалцира топката от 15 метра - Алфонс Ареола проследи пътя на кълбото и нямаше проблеми да улови. В началото Люка Ернандес беше най-активен от състава на "петлите", а от Бундестима най-дързък в предни позиции беше Вернер. В 42-ата Мбапе завъртя топката над стената, но Мануел Нойер не изпита абсолютно никакви затруднения, придвижи се и улови.
Най-доброто положение през първата част дойде в 45-ата минута. Топката се разходи пред голлинията на Нойер и нямаше кой да насочи в мрежата. Като цяло първото полувреме беше скучновато и лишено от голови ситуации.
Настоящите световни шампиони започнаха второто полувреме както завършиха първото - в атака. В 49-та Гризман получи прекрасна възможност за шут от 15 метра. Номер 7 стреля в ръцете на Нойер, който въпреки колебанията улови. В 64-ата Гризман отправи много по-опасен удар от доста по-далечна дистанция. Френският нападател шутира от 22 метра - Нойер плонжира и изби. Минута по-късно стана горещо и пред вратата на "льо блю". Алфонс Ареола с мъка изби топката след чудесен удар на Ройс.
В 72-ата Хумелс напредна и центрира по прекрасен начин към далечната греда, където Томас Мюлер не намери начин да стреля. Топката попадна у Хумелс, който шутира силно, а Ареола успя да отрази хубав удар. Три минути по-късно Мюлер фалцира топката в опит, може би, за центриране, получи се удар, при който Ареола можеше да бъде изненадан, но някак изби. При последвалия корнер Матиас Гинтер стреля с глава от шест метра, а Ареола отново се намеси блестящо. В 77-ата отново се получи опасна акция пред вратата на гостите, но така и не се стигна до голов изстрел, след като опитът беше блокиран.
В крайна сметка двата отбора започнаха пътя си в Лигата на нациите без грешна стъпка.