Уотфорд пребори Тотнъм в лудо второ полувреме

Отборът на Уотфорд шокира Тотнъм с обрат от 0:1 до 2:1 и продължава да е с пълен актив и след четвъртия кръг в Премиър лийг, с каквото постижение могат да се похвалят още само Ливърпул и Челси. Гостите поведоха в 53-ата минута след автогол на Абдулай Дукуре, но след това допуснаха две попадения от статични положения, реализирани от Трой Дийни (69’) и Крейг Каткарт (76').
Преди този уикенд и двата отбора бяха само с победи на сметката си, което не беше изненадващо за лондончани, но определено беше за съперника им. Поражението е първо за Тотнъм от шест шампионатни мача насам.
Първата част на мача беше скучна и с малко положения, но след това всичко се промени.
We’re in Watford. #COYS pic.twitter.com/k0mARYMRks

Логично мениджърът на Уотфорд заложи на същите 11 от предишните три двубоя, като Трой Дийни и Андре Грей бяха в атака. Маурисио Почетино пък направи три промени. Контузеният вратар Юго Лорис беше заменен от Мишел Ворм, Давинсон Санчес влезе в състава за сметка на Ерик Дайър, а Бен Дейвис стартира вместо Дани Роуз.

Тотнъм излезе с постройка с трима централни защитници, докато домакините не изневериха на любимото си 4-4-2.
Гостите наложиха натиск още от първата секунда и почти целият тим на Уотфорд трябваше да се защитава в половината си. Първата чиста опасност пред вратата на Бен Фостър дойде в 12-ата минута, когато Тоби Алдервейрелд изведе Деле Али зад защитата с подаване почти от центъра, но ударът с глава на английския национал излезе в аут.
Футболистите в жълто-черно организираха по-сериозна атака чак в 18-ата минута, но Дийни не успя да засече добре с глава.
Малко след това Лукас Моура беше на крачка от попадение, но отлична намеса на Кристиан Кабаселе го спря.
След това чистите положения така и не идваха, та чак в 44-ата Деле Али можеше да вкара, но в последния момент топката му беше отнета.
Втората част започна по-добре от първата и лондончани бързо стигнаха до преднина, макар и случайно. В 53-ата минута Моура центрира остро отдясно и връщащият се в защита Дукуре отклони топката с гърди, след което тя стигна до мрежата - 0:1.
Попадението "отвори" играта, като най-малкото принуди тима на Уотфорд да тръгне напред. Така в 66-ата минута "шпорите" можеха да удвоят аванса си в ситуация, при която двама играчи на тима излязоха срещу един защитник на Уотфорд и вратаря, но Хари Кейн сбърка при паса.
Възпитаниците на Хави Грасия се възползваха от този пропуск и три минути по-късно Дийни изравни с глава след центриране от фал.
Импулсът в играта на домакините беше факт и те вече натискаха Тотнъм. В 76-ата минута се стигна до корнер, след изпълнението на който централният защитник Крейг Каткарт се оказа прекалено труден за опазване заради физиката си и той забоде кълбото за 2:1.
Отборът на Почетино веднага се втурна да изравнява и в 83-ата минута Кристиан Ериксен получи шанс да застраши Фостър, но шутът му беше слаб.
Много по-близо до изравняването беше Кейн в 87-ата минута, когато надскочи прекия си пазач, но от 4-5 метра би в аут.
Стихийният натиск на Тотнъм не даде резултат и така Уотфорд стигна до победата.