Стяуа гази без Златински

Стяуа измести шампиона ЧФР Клуж от първото място в румънското първенство. Новият отбор на Христо Златински, който все още чака своя дебют, разгроми с 4:1 като гост Виторул (Констанца) и събра 13 точки. ЧФР Клуж отстъпи на втора позиция след равенство при гостуването на Газ Метан - 0:0.

Мачът на Стяуа започна с ранен червен картон на Еуген Дита от Виторул. Защитникът фаулира откъснал се противников нападател и беше изгонен още в 5-ата минута. Натискът на Стяуа даде резултат в самия край на полувремето, когато точен беше Флоринел Коман.

Денис Ман в 52-ата минута удвои аванса на столичани, но в 71-ата Йонут Вина върна интригата, прехърляйки Кристиан Балградеан. Домакините обаче нямаха сили за повече и в последните минути допуснаха още два гола, дело на Даниел Бензар и Раул Русеску.