Университатя не успя да бие без българите

Отборът на Университатя (Крайова) продължава с неубедителните си игри от началото на сезона в първенството на Румъния. Днес възпитаниците на Девис Мангия направиха домакинско равенство 2:2 с Ботошани и продължават да нямат успех на сметката си. Българита Радослав Димитров и Христо Златински не бяха включени в групата за мача.

Ботошани пръв взе преднина в 11-ата минута с гол на Фюлоп, но след това Митрица наниза две попадения за Университатя в 21-ата минута от дузпа и в 35-ата минута, като така изведе тима си напред. В 54-ата минута обаче Мирон отново възстанови равенството, което се запази до края на мача.

Така Университатя събра актив от 2 точки и заема 10-ото ямсто във временното класиране. Ботошани пък временно се изкачи на върха със своите 5 точки, но и мач повече от преследвачите си.