Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Аутуори: Направихме много важна първа крачка (видео)

Наставникът на Лудогорец Пауло Аутуори бе много доволен след днешната победа с 1:0 като гост на грузинския Торпедо Кутаиси. Българският шампион постигна добър турнирен резултат преди реванша през следващата седмица и е на крачка от класиране в груповата фаза на Лига Европа.

"Поздравления за играчите, защото заслужават. Работиха много, мачът беше труден. Опонентът играеше бързо с вертикални пасове. В началото не успяхме да реализираме това, което бяхме предвидили като стратегия. В средата на първото полувреме обаче успяхме и искам да благодаря на играчите. Голът винаги е важен, независимо кога идва. През второто полувреме създадохме ситуации и искам да поздравя техния вратар. Можеше да спечелим мача с по-голямо спокойствие. Искам да поздравя нашите фенове. Знам, че пътуването е трудно, но тази победа е за тях. Надявам се с тяхната подкрепа да създадем доста трудности на противника в реванша“, започна Аутуори.

„Не мога да съм напълно щастлив. Ще съм щастлив, когато се класираме. Поздравления за целия отбор и тези, които влязоха като резерви. В неделя ще влязат играчи, които днес не играха. За мен цялата група футболисти е много важна. Направихме много важна първа крачка. Сега цялата ни концентрация е върху мача от шампионата, който ни предстои. Целта ни е да победим в неделя. Моят фокус е върху групата футболисти, с която разполагам“, завърши специалистът.