Мидтиланд върви напред с нова победа, Краев поигра в края

Отборът на Мидтиланд се класира убедително за плейофа в Лига Европа, записвайки втори успех над Дъ Ню Сейнтс в реванша от третия предварителен кръг. Шампионът на Дания имаше предимство от 2:0 след първата среща и така с общ резултат 5:1 продължава напред. Българинът Божидар Краев този път се появи в игра в 73-ата минута на мястото на Мабил.

Мидтиланд пръв взе преднина в мача с гол на Джордж в 16-ата минута, но в 22-ата Ебе изравни.

През втората част обаче датчаните решиха всичко с нови две попадения, реализирани от резервата Окосун в 62-ата и 80-ата минута.

Така Мидтиланд се класира за плейофа и там чака победителя от сблъсъка между Малмьо и МОЛ Види.