Макларън подготвят завръщане в Индикар с Алонсо

Макларън подготвят проект за завръщането си в Индикар с Фернандо Алонсо, който вчера обяви, че се оттегля от Формула 1 поне за един сезон. Двукратният Ф1 шампион заяви, че има нужда от ново предизвикателство.

Испанецът е свързван с място в Индикар от няколко месеца, тъй като миналата година той заяви, че си е поставил целта да спечели т.нар. тройна корона в моторспорта – победи в Гран При на Монако, 24-те часа на Льо Ман и Инди 500. От трите състезания на Алонсо му липсва единствено успех в американските автомобилни серии. През 2017-а Алонсо участва в най-престижния кръг от Индикар, но не успя да финишира заради технически проблем 21 обиколки преди финала.

Шефът на Индикар Марк Майлс коментира: "Новината от Алонсо въодушеви феновете на Индикар, които искат той да кара през целия сезон догодина. Макларън работят усилено, за да подготвят всички нужни неща за влизането си в сериите и ние ги подкрепяме с каквото можем. Все още обаче нищо не е финализирано и надали ще бъде преди края на 2018-а".

Смята се, че Макларън са искали да създадат отбор с двама пилоти, а за съотборник на Алонсо са набелязали Скот Диксън. Преди дни обаче той преподписа с Чип Ганаси Рейсинг.

Алонсо си оставя отворена вратата за завръщане във Формула 1 след сезон 2019.