Инфарктен завършек! Берое обърна Ботев за две минути в "Битката за Тракия" (видео+снимки)

Берое губеше с 0:1 от Ботев (Пловдив) до 83-ата минута, но с две попадения за две минути заралии успяха да обърнат канарчетата до 2:1 и в крайна сметка спечелиха "Битката за Тракия". Пловдивчани откриха резултата след брилянтна атака, завършена от Стивън Петков (78), но с попадение на Бригидо (83) и автогол на Костадин Ничев (85) домакините измъкнаха трите точки в дербито на 4-ия кръг в Първа лига.

Берое започна по-активно и през първия четвърт час имаше надмощие, но опасни положения пред двете врати не бяха създадени.

Първата сериозна ситуация дойде чак в 36-ата минута. Тогава Цонев центрира от корнер, топката попадна в краката на оставения абсолютно непокрит Ерол Алкан, но централният бранител на заралии стреля в аут от три метра. Секунди по-късно Камбуров осъществи добър пробив отдясно, но защитана на Ботев успя да се справи.

Втората част започна отново с натиск на Берое. Заралии можеха да открият резултата в 57-ата минута, когато на два пъти имаха добри ситауции. Първо Цветков шутира от десетина метра, но Кайзер изби. Топката се върна в халфа на заралии, който този път центрира към Райнов, но капитанът на домакините стреля с глава в аут.

След тези две положения Ботев изнесе играта в предни позиции и на свой ред започна все по-често да поглежда към противниковата врата.

В 74-ата минута Ботев като по чудо не откри резултата. Стивън Петков центрира отлично отдясно към Балтанов, капитанът на канарчетата се хвърли на шпагат, но шутът му от два метра излезе покрай десния страничен стълб. Само четири минути по-късно пловдивчани поведоха чрез Стивън Петков. Неделев изведе перфектно в "коридор" Филип Филипов, който центрира към тарана на канарчетата и той с глава простреля Перниш  - 1:0 за Ботев (Пловдив).

Берое отговори бързо и в 83-ата минута изравни. Боби Цонев центрира към Бригидо, който след ефектен удар с глава не остави шанс на Кайзер. Само 120 секунди по-късно домакините осъществиха пълен обрат. Боби Цонев центрира от фаул и Костадин Ничев прониза собствената си врата след нелеп автогол с глава.

БЕРОЕ - БОТЕВ (ПД) 2:1