Ливърпул взе втори италиански скалп, Белоти разпечата Алисон (видео)

Финалистът в Шампионската лига Ливърпул завърши с победа предсезонните контроли, като зарадва феновете си на “Анфийлд” с успех с 3:1 над италианския Торино.
В предишната си проверка “мърсисайдци” разгромиха с 5:0 Наполи. 3:1 е най-малкото, с което Торино си тръгна от Острова, тъй като през първото полувреме домакините пропуснаха дузпа чрез Фабиньо, който стреля встрани от вратата в 17-ата минута и пропусна да открие. Все пак Ливърпул стигна до попадение в 21-ата минута. Мохамед Салах нахлу отдясно и намери Роберто Фирмино, който успя с късмет да открие резултата. Три минути по-късно след ново взаимодействие между Салах и Фирмино, топката попадна във Вайналдум, който я прокара между краката на вратаря на Торино.
“Биковете” успяха да върнат едно попадение преди края на полувремето, след като Андреа Белоти се възползва от грешка в защитата на домакините и от близко разстояние отбеляза първия гол във вратата на Алисон след рекордния му трансфер от Рома. На почивката мениджърът Юрген Клоп извърши седем смени, а Ливърпул вдигна оборотите и доминираше на терена, но до гол не се стигаше.
Все пак в 86-ата минута Даниел Стъридж направи 3:1 след асистенция на новото попълнение Джердан Шакири. Друг любопитен момент в мача беше влизането в игра на антигероя от финала в ШЛ Лорис Кариус. Германският вратар замени Алисон в 72-ата минута, а феновете му оказаха подкрепата си.