Наполи изми срама от Ливърпул срещу Борусия Дортмунд

Италианският гранд Наполи си върна разклатеното от загубата с 0:5 от Ливърпул в контрола самочувствие, след като се наложи с 3:1 над германския Борусия Дортмунд в приятелски мач, игран на стадиона в Сенкт Гален, Швейцария.
Воденият от Карло Анчелоти тим стигна до откриване на резултата още в 7-ата минута, когато се разписа Аркадиуш Милик, който завърши със силен шут от границата на наказателното поле индивидуален пробив. След гола германците се активизираха, но на няколко пъти вратарят на Наполи Орестис Карнезис направи добри спасявания.
В 29-ата завърналият се в Неапол след отдаване под наем в Спартак Москва Никола Максимович удвои аванса на италианския тим с глава след ъглов удар.
Борусия върна едно попадение в 65-ата минута чрез Максимилиан Филип, но в добавеното време Хосе Кайехон оформи крайния резултат. Наполи стартира сезона на 18 август срещу Лацио.