Милан отпразнува завръщането си в Лига Европа с успех

Отборът на Милан стартира с победа лятната си подготовка за сезон 2018/2019 година. "Росонерите" надвиха с 2:0 Новара в контрола, която се състоя на клубната база "Миланело", където грандът от Милано е на подготвителен лагер от две седмици. Сусо (23) и Давиде Калабрия (42) бяха точни през първото полувреме.
Наставникът Дженаро Гатузо заложи на шест от титулярите си, с които завърши миналата кампания - Донарума, Калабрия, Бонучи, Кесие, Сусо и Кутроне. Завърналият се от наем в Дженоа Андреа Бертолачи, който впечатли наставника в подготовката, също беше титуляр.

Първият гол за този сезона за Милан беше дело на Сусо в 23-ата минута. Испанецът беше точен след отлично изпълнение на пряк свободен удар. Десният защитник Калабрия пък удвои малко преди края на първата част. Той беше най-съобразителен, след като вратарят на гостите изби далеч изстрел на Франк Кесие. Именно халфът пропусна най-чистото положение през втората част. Бившият играч на Аталанта беше изведен с пета от Рикардо Монтоливо, но сам срещу вратаря на Новара не успя да се разпише, пращайки топката в аут.

След почивката "червено-черните" в игра влезе и Никола Калинич, който е спряган за трансфер в Атлетико Мадрид, но хърватинът нямаше възможност за гол.

Така Милан отпразнува завръщането си в

Лига Европа с успех. Както е известно, седемкратният европейски шампиони спечели обжалването пред Спортния Арбитражен Съд (КАС) срещу решението на УЕФА да ги извади от европейските клубни турнири през сезон 2018/2019 година

От 22 юли до 5 август Милан ще бъде на турне в САЩ, където ще участва в "International Champions Cup 2018". Грандът от Милано има мачове срещу Манчестър Юнайтед (25 юли) в Лос Анжелис, срещу Тотнъм (31 юли) в Минесота, както и срещу Барселона на 4 август в Санта Клара.

Последната контрола на миланистите преди старта на Серия "А" ще бъде в София срещу Левски.

На 11 август тимът на Гатузо гостува на "сините" по случай 75-годишнината от раждането