Славия не остави шансове на Илвес - Галин Иванов съсипа финландците (видео+снимки)

Отборът на Славия се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа, след като отстрани финландския Илвес (Тампере) в предишната фаза на надпреварата. Днес на стадион “Васил Левски” “белите” победиха с 2:1 и след успеха си с 1:0 преди седмица в Хелзинки продължават напред с общ резултат 3:1. Срещата бе предавана пряко в Sportal.bg и Sportal TV.
В герой за българите се превърна Галин Иванов, който отбеляза и двете попадения в мача. За съперника вкара Мариус Нубиси. Резултатът бе открит от "белите" в 36-ата минута. Илвес изравни в 55-ата, но само минута по-късно Иванов отново възстанови преднината на "белите".

Наставникът на “белите” Златомир Загорчич направи две промени в състава в сравнение с първия двубой. На вратата вместо Георги Петков застана Антонис Стергиакис, а в предни позиции Георги Йомов заместваше Славчо Шоколаров.

В защита пред младия гръцки страж действаха Димитър Велковски, Андреа Христов, Милен Гамаков и Сашо Александров. Вътрешни халфове бяха Емил Мартинов и Янис Карабельов, а пред тях бе Йомов. По двете крила действаха Галин Иванов и Момчил Цветанов, а на върха на атаката бе Милчо Ангелов.

В началото на мача двата тима започнаха предпазливо и опасностите липсваха с изключение на един удар на Милчо Ангелов, който се оплете във външната страна на мрежата на Хиландер. Постепенно Славия взе инициативата и организира няколко по-масирани влизания в полето на съперника и така се стигна до 36-ата минута. Тогава при една многоходова атака Иванов се оказа непокрит фронтално в наказателното поле на Илвес и хладнокръвно вкара за 1:0.

В първите минути на втората част домакините отново бяха по-активният тим, но гостите издебнаха своя момент в 55-ата минута и изравниха с първата си опасност в мача. Нубиси бе изпуснат от защитата на Славия и с удар от въздуха прониза Стергиакис. Само минута по-късно обаче Иванов възстанови преднината на българите и върна спокойствието в тима. Галин напредна през центъра на полето на съперника и с техничен удар не остави шансове на вратаря.

След бързия втори гол "белите" заиграха още по-спокойно и можеха да стигнат и до по-изразителен успех. Пропуски направиха Йомов, Ангелов и резервата Владислав Узунов. Съперникът от своя страна се опита да наложи някакъв натиск, който да донесе попадение, с което да се върнат в мача, но атаките им бяха ялови.

Така Славия се класира заслужено за следващата фаза на Лига Европа. Във втория квалификационен кръг съперник на тима от Овча Купел ще е хърватският гранд Хайдук (Сплит). Първият мач ще е само след седмица и е гостуване на българския тим.