"Син" триумф в Държавното първенство до 15 г. (видео+галерия)

Левски спечели титлата при децата, родени през 2003-а година, след като победи с 2:0 ЦСКА-София на финала, който се игра в столичния квартал Драгалевци. След нулево първо полувреме "сините" доказаха класата си с голове на Марк-Емилио Папазов и Мартин Хайдаров.

Отборът на Левски, който определено е най-добре селектираният в тази възраст в страната, спечели столичното първенство, а в срещите дотук не допусна изненада. Може би най-трудно беше на четвъртфинала срещу ДИТ, когато те се измъкнаха след 1:0 и 3:3.

55 Финал Левски U15 - ЦСКА-София U15

Преди почивката "червените" се държаха равностойно и имаха няколко много хубави атаки. За Левски най-доброто положение изпусна Димитър Иванов, който влезе навътре от крилото и стреля, но стражът на ЦСКА-София Ивайло Илиев спаси.

В 57-ата минута Марк-Емилио Папазов откри резултата за Левски, след като засече с глава центриране на Даниел Начев от фаул. Само след още три минути Левски нанесе нов удар, вкарвайки при подобна ситуация. Отново Начев центрира от фаул, топката се отби от резервата на "червените" Димо Славов и отиде у Хайдаров, който от пет метра прати топката в мрежата.

Централният полузащитник на Левски можеше да направи преднината на своите класическа, но сам срещу вратаря стреля в краката му. В края на мача и ЦСКА-София имаше една възможност от фаул, но вратарят Иван Андонов спаси с една ръка. Това беше и последното засега първенство в тази възраст, което се провежда в този формат. От новия сезон и 15-годишните ще играят в Елитна група.