Канада с безпроблемна победа над Китай (видео)

Мъжкият национален отбор на Канада записа безпроблемна 7-а победа в Лигата на нациите. Воденият от френския треньор Стефан Антига тим надигра домакините от Китай с 3:0 (25:21, 25:23, 25:22) във втория си мач от турнира в Група 18, игран този следобед в Дзянмън.

Така "кленовите листа" са на 7-о място в общото класиране на Лигата със 7 победи, 7 загуби и 22 точки, с колкото е и 8-ия Германия. Но и двата отбора са без шансове за класиране за финалната шестица в Лил (Франция). Китай пък е предпоследен, 15-и, с едва 3 победи, 11 загуби и 9 точки. Утре (24 юни) в последния ден от турнира и от груповата фаза на Лигата Канада ще играе с Япония, а китайците със Сърбия.

Канада тръгна силно в първия гейм и бързо поведе с 8:5 благодарение на Артър Шварц. Канадците продължиха да диктуват играта след силни изяви на Стивън Маар и взеха спокойно гейма с 25:21. Маар продължи да тормози китайците и във втората част, като единствено Чуан Цзян се опитваше да държи домакините в гейма. Азиатците намали до 18:17 след серия от сервиси на Либин Лиу, но в крайна сметка "кленовите листа" удвоиха аванса си в геймовете след 25:23. Канада видимо имаше желание да приключи мача бързо и продължи да играе стабилно и в третия гейм, който успя да спечели с 25:22, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за канадския тим бе Стивън Маар с 16 точки (1 блок и 47% ефективност в атака) за победата. Артър Шварц завърши с 11 точки (4 блока и 64% ефективност в атака) за успеха. За китайците Чуан Цзян се отчете с 12 точки.