Защитаващата титлата си Квитова се класира за полуфиналите в Бирмингам

Защитаващата титлата си Петра Квитова (Чехия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на трева в английския град Бирмингам с награден фонд 936 хиляди долара. Поставената под номер 4 Квитова се наложи над петата в схемата Юлия Гьоргес (Германия) с 6:1, 6:4 за 66 минути и запази надеждите си за пета титла през сезона. Чехкинята, двукратна шампионка на "Уимбълдън", взе осем от първите девет гейма в мача по пътя си към успеха.

Гьоргес беше допуснала само един пробив в 21 сервис-гейма в турнира досега, но набързо загуби подаването си два пъти и Квитова поведе с 5:0, след което взе първия сет. Във втората част чехкинята отново проби рано и взе аванс от 2:0, който запази до края. Победителката завърши с 20 печеливши удара и само 9 непредизвикани грешки.

За място на финала Квитова ще играе срещу румънката Михаела Бузарнеску, която елиминира втората в схемата Елина Свитолина (Украйна) с 6:3, 6:2.

В другия полуфинал ще се изправят шампионката от 2009 година Магдалена Рибарикова (Словакия) и двукратната финалистка през 2014 и 2016 година Барбора Стрицова (Чехия). Рибарикова надделя над квалификантката Далила Якупович (Словения) с 6:2, 6:4, а Стрицова отстрани украинката Леся Цуренко със 7:5, 3:0 и отказване на съперничката заради травма.