България изпусна Германия в мача с много грешки в Техеран (видео + галерия)

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха 8-а загуба в Лигата на нациите, след като отстъпиха на Германия с 2:3 (25:21, 22:25, 25:23, 23:25, 13:15) двубоя си в Техеран (Иран).
Мачът бе изпълнен с изключително много непредизвикани грешки и от двата отбора, но в крайна сметка Германия стигна до успех след малко по-концентрирана игра в края на тайбрека.

Така възпитаниците на Андреа Джани записаха 6-и успех от началото на Лигата на нациите.

Пламен Константинов разчита на доста млади играчи, след като даде почивка за турнира в Техеран на опитните Виктор Йосифов, Теодор Салпаров и Тодор Скримов.

България поведе с 2:0 след атака на Светослав Гоцев. Единичен блок на Георги Сеганов доведе д 4:2. Симон Хирш изравни при 5:5. Николай Пенчев атакува по правата
7:6 Ники Пенчев по правата от зона 2. Валентин Братоев изведе България напред при първото техническо прекъсване - 8:7. Атака на Боян Йорданов даде аванс на България от 2 точки - 10:8. Единична блокада на Боян Йорданов и 14:12 за България. Успешна германска блокада срещу атака на Валентен Братоев донесе равенство при 15:15. Нова успешна блокада срещу атака на Валентин Братоев и Германия поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Единичен блок на Георги Сеганов доведе до 18:17 за България.  Смело пусната топка от Георги Сеганов и 20:18 за България. Андреа Джани взе прекъсване за Германия. При 22:18 за България Андреа Джани взе второ прекъсване за Германия. Последваха 2 поредни точки за германците. Блокада на Алекс Грозданов изведе България до геймбол при 24:20. Блокада на Маркус Бьоме спаси първия геймбол - 21:24. Грешен начален удар за Германия донесе успеха на България в първата част с 25:21.
Втората част започна равностойно. Боян Йорданов изведе националите напред при 4:3, след като успя с много техничен удар да намери празно поле покрай тройната блокада. Якоб Гюнтьор изведе Германия напред при 6:5. Атака в аут на Алекс Грозданов даде аванс на Германия от 2 точки при първото техническо прекъсване 8:6. Възпитаниците на Андреа Джани дръпнаха с 3 точки, след като Валентин Братоев атакува в аут - 8:11. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Боян Йорданов намали до 11:12 след атака по диагонала от зона 2. Маркус Бьоме изведе Германия напред при 14:12. Мориц Райхарт изведе Бундестима напред при второто техническо прекъсване с 16:12. При 12:17 Пламен Константинов взе второто си прекъсване в гейма. Розалин Пенчев смени брат си Николай Пенчев, а Димитър Маринков - Валентин Братоев. Атака на Валентин Братоев намали разликата до 3 точки при 16:19. Успешна атака на Боян Йорданов - 18:22. Ас На Валентин Братоев и 20:23. Страхотен сервис на Валентин Братоев и аут в атаката на Мориц Карлицек - 21:23. Германия стигна до геймбол при 24:21. Николай Пенчев атакува успешно през двойна блокада за 22:24. Сервис в аут на Светослав Гоцев и Германия спечели втората част с 25:22.
Третата част също стартира много равностойно. Равенството се запази от 4:4 до 7:7. Техничен блокаут на Валентин Братоев изведе България напред при първото техническо прекъсване с 8:7. Единичен блок на Светослав Гоцев направи резултата 10:18. Боян Йорданов пусна технично топката над германската блокада - 11:9. Андреа Джани взе прекъсване за Германия. Страхотна атака на Боян Йорданов и 12:10. Николай Пенчев и Алекс Грозданов направиха с блокада 13:10. Маркус Бьоме спря атака на Боян Йорданов 11:13. Бърза комбинация в центъра Георги Сеганов - Алекс Грозданов 14:11. Германците намалиха до 14:15, след като българите направиха 4 докосвания на топката. България поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Българските волейболисти поведоха с 21:19. Розалин Пенчев посрещна и след завърши атаката по техничен начин - 22:20. При 22:21 Пламен Константинов взе прекъсване за България. Грешка на германски волейболист доведе до 23:22 за България. Националите стигнаха до геймбол при 24:23. Валентин Братоев донесе успех на България в третата част с 25:23.
Последва равенство, което се запази до 7:7. Маркус Бьоме изведе Германия напред при първото техническо прекъсване. Алекс Грозданов изравни при 8:8. Плътен сервис на Боян Йорданов затрудни германците и те сгрешиха - 11:10. Николай Пенчев изравни при 13:13. Блокаут на Симон Хирш даде точка преднина на Германия при 16:15. Алекс Грозданов атакува мощно за 18:18. Ас на Мориц Карлицек и 21:19 за Германия. Пламен Константинов взе прекъсване. Нова българска грешка и 19:22. България намали до 20:22, след като Симон Хирш пристъпи линията за атака от втора линия. Николай Учиков замени Боян Йорданов при 21:22. Блокаут на Николай Учиков - 22:23. Германия стигна до геймбол при 24:22. Атака на Светослав Гоцев и 23:24. Сервис на Николай Учиков в аут даде успеха на Германия в четвъртата част с 25:23.

Николай Учиков остана на игрището в началото на тейбрека. Германия поведе с 3:2 след атак ана Симон Хирш. Николай Учиков атакува в аут и Германия дръпна със 5:3. Атака на Маркус Бьоме и 7:5. Валентин Братоев намали до 6:7 след мощен пайп.

Грешка от начален удар на Николай Пенчев и 6:8 при смяната на игралните полета. Троен блок срещу атака на Валентин Братоев и 6:9. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Аут на германската атака и 7:9 . Андреа Джани взе прекъсване за Германия. Две поредни отлични отигравания на Мориц Карлицек и Германия дръпна с 12:8. Пламен Константинов взе пвторото си прекъсване в тайбрека. Светослав Гоцев намали до 9:12. Ас на Валентин Братоев и 10:12. Светослав Гоцев отигра с мощна атака през центъра за 11:13. Ас на Светослав Гоцев направи 12:13. Симон Хирш атакува мощно и изведе Германия до мачбол при 14:12. Розелин Пенчев посрещна и след това отигра за 13:14. Мориц Райхерт атакува по диагонала на единичен блок от зона 4 за 15:13 за германия в тайбрека и 3:2 гейма в мача.

Валентин Братоев стана най-резултатен за България с 15 точки (3 аса, 41% ефективност в атака), а Боян Йорданов добави още 14 точки (1 блок, 50% ефективност в атака). Светослав Гоцев се отличи с 11 точки (1 ас, 2 блока, 80% ефективност в атака).

Мориц Райхарт бе най-резултатен в мача с 18 точки (3 аса, 56% ефективност в атака), Симон Хирш добави още 17 точки (47% ефективност в атака). Мориц Карлицек се отличи с 13 точки (2 аса, 2 блок, 45% ефективност в атака), а Маркус Бьоме с 12 точки (2 блока, 83% ефективност в атака).