Втора минимална победа и Уругвай е на осминафиналите (видео)

Уругвай постигна втора победа с 1:0 и си осигури класиране на осминафиналите на световното първенство. Тимът на Оскар Табарес надделя с този резултат над Саудитска Арабия и е втори в група А, където лидер е Русия, а в последен мач от груповата фаза двата тима ще си оспорват първото място.

Единственото попадение в двубоя отбеляза звездата на Уругвай Луис Суарес в 23-ата минута. Нападателят на Барселона се разписа в своя мач номер 100 за националния отбор на страната си. То бе оставен непокрит след ъглов удар и прати топката в мрежата, а ударът му се оказа победен за тима от Южна Америка.

Двата отбора не са се изправяли досега един срещу друг на световно първенство. Два пъти са играли в приятелски срещи, в които Саудитска Арабия няма загуба (1 победа, 1 равенство). Уругвай може да започне с две победи за първи път от 1954 г. Луис Суарес ще изиграе своя мач номер 1 с екипа на родината си.

Оскар Табарес направи две промени от първия мач, като са по двата фланга. Санчес и Родригес са титуляри за сметка на Нандес и Де Араскаета.

Двата отбора започнаха открито двубоя и още във втората минута пред Луис Суарес се откри възможност да стреля. Ударът му обаче бе блокиран от бранител на съперника. Саудитска Арабия отговори с две опасни центрирания, с които защитата и вратарят на южноамериканците се справиха.

Тимът на Оскар Табарес имаше по-голям контрол върху случващото се на терена. В 13-ата минута Кавани получи топката, но стреля много неточно. Малко по-късно Суарес стреля от малък ъгъл, но след рикошет кълбото мина встрани от вратата.

Луис Суарес откри резултата в 23-ата минута. Тогава след центриране от ъглов удар защитата на саудитите и вратаря пропуснаха топката и тя стигна до непокрития нападател на Барселона, който я насочи към опразнената мрежа. Това бе 52-ри гол за националния отбор за Суарес.

Малко преди да измине половин час от началото на срещата Саудитска Арабия бе близо до изравняване. Хатан Бабри бе оставен непокрит и засече центриране, но ударът му с глава бе неточен. До почивката играчите на Хуан Антонио Пици имаха известно предимство, но без да застрашат вратата на Муслера.

През второто полувреме Уругвай играеше предпазливо, но и търсеше втори гол. В 51-ата минута Суарес изпълни фаул, топката се отклони от стената, но вратарят на “соколите” успя да се намеси отлично. Табарес реши да освежи играта и направи две смени, а влезлият като резерва Диего Лаксалт бе близо до това да засече хубаво центриране на Санчес, но бранител се намеси в последния момент. Секунди по-късно Санчес стреля неточно с глава от добра позиция.

Южноамериканците имаха сериозно предимство, но така и не можеше да пречупи съперника с втори гол. Ситуациите пред вратата на Саудитска Арабия и не бяха толкова много. В 68-ата минута Касерес стреля с глава, а по-късно се стигна до разбъркване в наказателното поле, но никой от играчите на Уругвай не успя да се възползва. Кавани пропусна отлична възможност четири минути преди края на редовното време, когато се измъкна от бранителите, но ударът му бе спасен от вратаря.

УРУГВАЙ - САУДИТСКА АРАБИЯ 1:0
1:0 - Суарес (23)

УРУГВАЙ: Муслера, Варела, Годин, Хименес, Касерес, Санчес, Бентанкур, Весино, Родригес, Суарес, Кавани

САУДИТСКА АРАБИЯ: Ал Оваис, Хавсави, Албулахи, Ал Бурайк, Бабхир, Ал Фараж, Ясер, Отаиф, Тайсер, Салем, Фахад