Пекерман: Не е лесно да играеш с 10 души

Селекционерът на колумбийския национален отбор по футбол Хосе Пекерман призна, че ранният червен картон е предрешил изхода на двубоя с Япония. ''Самураите" надиграха Колумбия с 2:1 в първа среща от Група "H" на Мондиала в Русия.

"Не е лесно, когато загубиш играч през първите три минути, но успяхме да се справим с това. Дори изравнихме резултата в намален състав. Япония успя да се адаптира към ситуацията и успя да отбележи, защото играеше по-добре. Ние ще се справим с това поражение и ще покажем всичко, на което сме способни в следващите два мача. През второто полувреме очаквахме да атакуваме повече заради влизането на Карлос Бака и Хамес Родригес. Смених Кинтеро, защото беше уморен след първото полувреме. Имахме опции за добри атаки, но когато имате 10 души вместо 11, това означава, че губите центъра на терена. Дадох на Вилмар Бариос атакуващи функции. Успяхме да запазим резултата равен дълго време. Ние загубихме поради умора. Японците бяха свежи", заяви Хосе Пекерман.