В Шалке 04 изгря звездата на нов нападател

Шалке 04 записа едва четвъртата си победа в Бундеслигата този сезон, след като отнесе Нюрнберг с 5:2 на “Фелтинс Арена”. Мачът ще се запомни с представянето на новия нападател на домакините Стивън Скрибски, който записа първи двубой като титуляр и вкара два гола и помогна за още един.

Бившият играч на Енерги (Котбус) откри в 26-ата минута след грешка на вратаря Кристиан Матениа. В 32-ата той се пребори след центриране и топката стигна до съотборника му Амин Арит, който покачи на 2:0. В 38-ата Федерико Паласиос върна Нюрнберг в сблъсъка с попадение за 1:2.

Шансовете на гостите поне за точка намаляха значително, след като в 67-ата минута Роберт Бауер получи втори жълт картон и беше отстранен. Само три минути по-късно Гуидо Бургщалер насочи топката в мрежата за 3:1, но мачът все още не беше решен, защото в 78-ата Адам Зреляк пак съкрати изоставането на Нюрнберг.

Тогава обаче дойде второто попадение на Скрибски за 4:2 в 84-ата минута, което окончателно сломи съперника. В добавеното време Бастиан Очипка фиксира крайното 5:2.

Двата тима са съседи в класирането, като са точно над изпадащите.

В сряда “миньорите” гостуват на Порто в Шампионската лига, след което идват тежки сблъсъци с Хофенхайм и Борусия (Дортмунд).