Нюрнберг се пребори за точка срещу Леверкузен

Закъсалият Нюрнберг не се даде на Байер (Леверкузен) и стигна до 1:1 срещу "аспирините" в последния мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. Георг Марграйтер донесе точката на домакините, които вече са над зоната на изпадащите. Защитникът се разписа със силен удар в 56-ата минута и заличи аванса на Байер, осигурен от Кай Хавертц преди почивката.

Леверкузен се надяваше да влезе в положителна серия, след като в миналия кръг надви с 2:0 Щутгарт. Между двата мача отборът на Хайко Херлих направи 1:1 с Лудогорец в Лига Европа, но в този двубой играха предимно резерви.

Първото полувреме беше равностойно, но гостите постепенно овладяха средата на терена и закономерно поведоха. В 30-ата минута Хавертц посрещна лошо отбита от вратаря Фабиан Бредлов топка и технично я насочи в мрежата. Нюрнберг пък нито веднъж до почивката не застраши Лукас Храдецки.

С началото на втората част в игра за "франките" се появи Патрик Ерас и отборът сякаш се преобрази. В 57-ата минута защитниците на Леверкузен на два пъти не изчистиха топката и тя попадна на крака на Марграйтер, който с плътен шут вкара за 1:1.

Влизането на Леон Бейли направи атаките на гостите по-скоростни и те доминираха в оставащите минути. Великолепно спасяване на Бредлов след изстрел на Кевин Фоланд съхрани равенството, след което Леверкузен е на 11-о място с 15 точки, а Нюрнберг е 15-и с 11 пункта.