Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Край на сериала "Непобедимите от Лайпциг" (видео)

Отборът на РБ (Лайпциг) загуби с 0:1 гостуването си на Волфсбург в Бундеслигата и вече е на четвърта позиция - на 8 точки от първия Борусия (Дортмунд). Така беше сложен край на серията на "червените бикове" от 10 двубоя в елита без поражение. Евентуален успех щеще да го изкачи на второ място, но там вече е Айнтрахт (Франкфурт). Разенбалшпорт не успя да пречупи коравите домакини от Волфсбург, които имаха и други възможности за гол, но вкараха само веднъж чрез Жером Русийон в 50-ата минута.

Точно началото на второто полувреме беше най-интересната част от сблъсъка, защото в рамките на няколко минути двата тима удариха по една греда чрез Марсел Халстенберг и Адмир Мехмеди.

Иначе преди почивката Даниел Гинчек на два пъти се размина с попадение в мрежата на Лайпциг.

Успехът е добре дошъл за Волфсбург след неубедителните резултати в последно време. “Вълците” вече са девети с 15 точки.