Лайпциг направи нова засечка навън и се сбогува с мечтата за титла (видео)

Донякъде неочаквано отборът на РБ (Лайпциг) записа тежка загуба с 0:3 при гостуването си на Фрайбург и беше задминат от Байерн (Мюнхен) в класирането. Тимът от Източна Германия имаше добри шансове да атакува върха, но второто поредно поражение на чужд терен може би слага край на мечтите, защото разликата вече е 11 точки. От своя страна Фрайбург беше в серия от четири поредни двубоя без победа, но днес не остави шанс на съперника си и още в началото на второто полувреме си беше гарантирал триумфа.

Нилес Петерсен откри в 12-ата минута след отлично включване на Кристиан Гюнтер, чийто удар беше спасен от Питър Гулачи, но при добавката бившият нападател на Байерн (Мюнхен) показа майсторство - 1:0.

Второто попадение падна в последната минута на първата част, когато Лука Валдшмит реализира дузпа. В 52-ата Майк Франтц завърши с глава далечно центриране и Фрайбург вече беше недостижим.

С тази победа домакините се отдалечиха на 6 точки от опасната зона и ще изкарат по-спокойни празници.