Бока загря с победа за "Монументал"

Шампионът на Аржентина Бока Хуниорс надви трудно с 1:0 Патронато в мач от 13-ия кръг на местната Суперлига. Единственото попадение на "Бомбонера" дойде в 82-ата минута, а негов автор беше Кристиан Еспиноса. 23-годишното крило се възползва от подаване на Мауро Сарате, след което прати топката под гредата с мощен удар. Попадението е второ за футболиста с екипа на "генуезците" през тази кампания.

Наставникът Гийермо Скелото заложи изцяло на своите резерви, за да пази състава за финала реванш на Копа Либертадорес срещу Ривър Плейт на "Монументал".

Първата среща завърши 2:2 в дома на Бока

. "Мачът на века", както го определят в Аржентина, парализира цялата страна, като всички тръпнат в очакване за развръзката на 24 ноември.

"Милионерите" няма да играят през този уикенд, като именно затова Скелото пусна втория състав, но там личаха имената на Карлос Тевес, Сарате, Фернандо Гаго, Кардона, Бруфани и вратарят Андрада, който се завърна в игра от първата минута. Стражът беше контузен лошо на 20 септември срещу Крузейро (

2:0

),

когато противник му разби челюстта

.

Титулярният вратар на Бока обаче показва отлична форма, като донесе победата на своите със страхотно спасяване в 91-ата минута. Още преди почивката 27-годишният страж на няколко пъти отказа играчите на "червено-черните". "Дали ще играе той или Роси? Андрада показа много добра форма, затова ще решим през седмицата", сподели Скелото, който допълни:"Нормално е, феновете цял мач да пеят за финала с Ривър. Това се случва за първи път в историята, като всички знаем какво значи."

Веднага след попадението на Еспиноса, дебют за клуба направи младият нападател Матео Ретеги, който е син на хокейната легенда на Аржентина Карлос Ретеги (луд фен на Ривър Плейт). 19-годишният таран замени Тевес.

"Жълто-сините" вече имат актив от 21 точки от 12 мача, като изостават на осем от лидера Расинг.

Патронато пък остана на 23-то място с девет точки.