Залцбург продължава да мачка наред в група “В”

Отборът на Ред Бул Залцбург продължава победния си ход в група “В” на Лига Европа. Тази вечер австрийският тим разби с 5:2 Розенборг като гост в двубоя между двата тима от 4-ия кръг. Това бе четвърти пореден успех за Ред Бул, който е с пълен актив и само някакво чудо в оставащите два кръга може да го спре по пътя към 1/16-финала.

Головото шоу започна още в 5-ата минута, когато Минамото получи на границата на пеналта, финтира защитник и с диагонален удар по земя промуши топката във вратата за 0:1.

В 20-ата минута японецът за втори път демонстрира класа, като отбеляза гол в стил “Кристиано Роналдо”. Рамальо с дълъг пас намери Минамото зад защитата, а той от воле засече топката във вратата за 0:2.

В 37-ата минута Гулбрандсен вкара трети гол за гостите, засичайки пас по земя на Лайнер, а в самия край на първата част Минамото оформи своя хеттрик. Той получи пас в наказателното поле, първият му удар бе в тялото на вратаря, но при добавката бе точен за 0:4.

В началото на второто полувреме Розенборг върна един гол. Адегбенро получи извеждащ пас и с помощта на гредата прати топката във вратата за 1:4.

В 57-ата минута обаче Минамото опита удар по посока на вратата и след рикошет в крака на Ховланд кълбото се озова зад голлинията за 1:5.

Крайното 2:5 бе оформено в 62-ата минута. Тогава Никлас Бендтнер опита изстерл към вратата, топката се отби от съотборника му Йенсен и влезе в мрежата.

Така Залцбург остава начело в групата с 12 точки. Розенборг пък е на дъното с нулев актив и окончателно загуби надежди за продъжлаване напред.