Интер прекъсна черната серия далеч от "Меаца"

Отборът на Интер завършва 2018 година на трето място в Серия "А". "Нерадзурите"  надвиха с 1:0 Емполи в мач от 19-ия кръг и прекъснаха серията си без успех далеч от "Джузепе Меаца". 18-кратните шампиони на Италия бяха записали едва две равенства в последните си четири гостувания (Аталанта - 1:4, Рома - 2:2, Ювентус 0:1, Киево - 1:1), като последно бяха взели трите точки на 29 октомври на "Олимпико" срещу Лацио (3:0).

Единственото попадение беше дело на Кейта Балде в 72-ата минута, който се завърна сред титулярите за мача в Тоскана.

Наставникът на гостите Лучано Спалети направи три промени в стартовите 11 от драматичния успех с 1:0 над Наполи преди няколко дни. Шиме Върсалко, Матиас Весино и Кейта Белде замениха Данило Д'Амброзио, Марсело Брозович и Иван Перишич. "Нерадзурите" играеха в традиционото 4-2-3-1, като Самир Ханданович беше на вратата, а Върсалко, Де Фрай, Скриняр и Асамоа бяха в защита. Весино и Борха Валеро бяха опорни халфове, а Кейта, Политано и Жоао Марио действаха зад гърба на капитана Мауро Икарди.

16 Емполи - Интер 0:1

Тосканците имаха много проблеми със състава, като Джузепе Якини не можеше да разчита на няколко свои титуляри, а след това му се наложи да прави три принудителни смени, като първите две още до 38-ата минута. Това си оказа значение във втората половина на втората част, когато падна и попадението на гостите.

През първата част Емполи стоеше добре на терена, като не позволяваше на гостите да организират опасни атаки и да застрашат значително вратаря Амед Траоре. Двама от най-опитните играчи на "сините" Антонио Ла Гумина и Мануел Паскуал бяха заменени поради травми, като на тяхно място влязоха Миха Зайц и Лука Антонели. Словенецът, който вкара тази есен два гола на България в турнира Лига на нациите, беше близо до това да се разпише и във вратата на Интер преди почивката.

След почивката "нерадзурите" рискуваха веднага. Зайц беше изведен сам срещу Самир Ханданович, който спаси. Гол на Кейта пък беше отменен в 47-ата минута поради засада.

Раджа Наинголан, който беше изгонен от състава за мача с Наполи, се завърна в игра. Той влезе в 57-ата минута, а срещата вървеше равностойно, като домакините пробваха няколко далечни удари към вратаря на гостите.

Лаутаро Мартинес също влезе в игра, като пропусна най-чистото положение в 71-ата минута, а Антонели също се контузи. Секунди по-късно Кейта с хубав гол матира Емполи. Той засече центриране на Вършалко, като прати топката в долния десен ъгъл на тосканците.

Попадението е негово четвърто през този сезон, което го прави втори голмайстор на тима. Емполи опита да реагира, но стигна до едно положение, а Мауро Икарди и компания пропуснаха няколко възможности, за да си гарантират успеха още преди последния съдийски сигнал.

Все пак Интер накрая спечели трите точки, тъй като играчите на Спалети бяха по-свежи. Успехът е 12-и за "черно-сините", които завършват годината с 39 точки, изоставайки на 14 от Ювентус.

Новакът в Серия "А" записа четвърта поредна загуба, оставайки на 17-то място с 16 точки.