Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Симоне спечели семейния двубой с Пипо Индзаги, Лацио диша във врата на Интер (видео)

Отборът на Лацио надигра с 2:0 като гост Болоня в един от по-интересните мачове от 18-ия кръг на италианската Серия "А". В 30-ата минута Луис Фелипе даде аванс на "бианкочелестите" в резултата, в 90-ата Сенад Лулич сложи точка на спора. Двубоят бе любопитен и с това, че беше своеобразен семеен сблъсък между братята Филипо Индзаги и Симоне Индзаги. По-големият Пипо е наставник на Болоня, но столът му се клати все повече, а Симоне води "орлите" от Рим и след този успех столичани временно се доближиха на 2 точки зад третия в подреждането Интер.

Федерико Сантандер и Оржи Оквонкво бяха нападателното дуо на домакините, а Фелипе Кайседо водеше днес атаката на Лацио, но след час игра отстъпи мястото си на звездата Чиро Имобиле.

Адам Марушич имаше възможност да изведе гостите от Рим напред в резултата в 16-ата минута, но черногорският халф стреля в аут с глава от добра позиция. Седем минути по-късно пък имаше опасна ситуация за вратата на Томас Стракоша, но до гол за Болоня не се стигна.

В 30-ата минута колеблива намеса на полския страж на Болоня Лукаш Скорупски доведе до ъглов удар в полза на Лацио, а след неговото изпълнение Луис Фелипе с глава изпрати топката в мрежата - 0:1.

В минутите до края на първата част гостите имаха шансове и за втори гол, но все пак двата тима се оттеглиха на почивка при преднина от едно попадение за Лацио.

Чиро Имобиле имаше чудесен шанс да направи резултата 0:2 почти веднага след влизането си в игра в 61-ата минута, но нападателят не успя да изпрати топката във вратата на Скорупски от удобна позиция.

В 79-ата минута Имобиле не успя да преодолее Скорупски от съвмем близко разстояние, но така или иначе в тази ситуация бе отсъдена засада.

Играчите на Болоня изглеждаха безидейни и безпомощни в офанзивен план, а в отбрана бяха колебливи. В последната минута "орлите" сложиха край на интригата с гол за 0:2. Негов автор стана Сенад Лулич. Както и при първото попадение, гостите изпълниха ъглов удар, а защитникът Луис Фелипе, който реализира първото попадение, сега свали с глава топката за босненския си съотборник, който с безпощаден шут от въздуха опъна мрежата зад Скорупски.
Лацио е четвърти в класирането с 31 точки, на 2 зад третия Интер, който по-късно тази вечер приема в Милано Наполи. Болоня пък вече в 11 поредни срещи в първенството няма победа и заема 18-о място с 13 точки.