Азар класира Челси на полуфинал

Белгийската звезда на Челси Еден Азар влезе като резерва и отбеляза победния гол за успеха на лондончани на "Стамфорд Бридж" с 1:0 над Борнемут в 1/4-финален сблъсък на турнира за Купата на лигата в Англия. Така Челси стана последният полуфиналист в надпреварата, като до топ 4 стигнаха също отборите на Манчестър Сити, Тотнъм и третодивизионния Бъртън Албиън. Любопитното е, че и преди година Челси отстрани "черешките" в същата фаза на надпреварата.
Двата тима изиграха равностоен двубой с изключение на първите 20 минути, когато домакините доминираха, но не намериха пътя към вратата. С течение на мача гостите изравниха играта, а след почивката на моменти надиграваха своя съперник. Четвърт час преди края гостите претендираха и за дузпа за игра с ръка, но реферът прецени, че не  имало умисъл.
Влизането на Азар след час игра наклони везните в полза на Челси. Така се стигна до 84-ата минута, когато белгиецът реши мача с малко доза късмет. Азар намери Педро в наказателното поле. Испанецът тръгна напред, но беше блокиран и върна с пета топката назад. Азар буквално връхлетя върху нея и след рикошет в тялото на футболиста на Борнемут Чарли Даниълс стана неспасяаема за Артур Боруц.
До края Челси имаше още две добри възможности за гол, а гостите показаха признаци на умора, като последната им възможност да докарат мача поне до дузпи беше в последните секунди, но отбраната на Челси се справи.