Вижте всички отбори, които продължават напред в Шампионската лига

Днес официално завърши груповата фаза в Шампионската лига с изиграването на последните 8 мача в групи от “Е” до “Н”. Стана ясен и последният отбор, който се класира за елиминациите и това е Лион, който измъкна равенство 1:1 като гост на Шахтьор (Донецк) и така си гарантира второто място в крайното класиране в група “F”.

Вече можем да видим цялата картина на предстоящия жребий за 1/8-финала в Шампионската лига, като освен това научихме имената и на всички отбори, които отпадат от най-авторитетния турнир, но пък получават шанс да продължат в Лига Европа, завършвайки на 3-ото място в своите групи.

Жребият за 1/8-финалите в Шампионската лига ще бъде изтеглен на 17 декември от 13:00 часа българско време в централата на УЕФА в Нион, а веднага след него е и жребият за 1/16-финала в Лига Европа.